09:59
06.09.2022

На Львівщині шахтарі заступилися за свого директора і не пускають нового

Профспілка готує термінове звернення до Міністерства енергетики України

Ігор Пиляй, який два роки головує на шахті “Надія” у Львівській області, ще 29 серпня  звітував про роботу підприємства на селекторній нараді. І несподівано дізнався: минуло три дні, як його звільнили з посади виконувача обов’язків директора.

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це повідомляє Еспресо, пишуть Львівські новини.

Одразу пригадав і нещодавній дзвінок з Міністерства енергетики. Очільника шахти прохали написати заяву про звільнення. Тож він вирішив повідомити про це трудовому колективу.

”Звичайно, це викликало занепокоєння, і після цього на зборах було прийнято одноголосно рішення: підтримати діючого директора та сказати, щоб він не писав заяву і звернутись в Міністерство з позицією колективу. До нас приїжджав кілька днів тому представник з Міністерства. І ми запитували його: з чим пов’язана така зміна керівництва. Нам нічого конкретного не відповіли, лише те, що закінчився контракт Ігоря Пиляя”, – пояснив голова профспілки шахти “Надія” Руслан Віхоть.

На думку шахтарів, змінювати керівництво немає сенсу. На підприємстві робітникам вчасно виплачують зарплатню, а також нарощують вуглевидобуток. Натомість у Міненерго вже встигли знайти заміну директору – колишнього працівника шахти “Надія” Павла Мороза. Згідно з наказом міністерства від 26 серпня, він є новим директором підприємства. Але це вказано лише в державному реєстрі. У відділі кадрів шахти документу про призначення немає.

“Стосовно призначення нового керівника, наскільки нам відомо, з ним уже укладений контракт. А яка підстава укладення контракту, коли контракт укладається на підставі проведеного конкурсу. Тобто тут теж є питання до Міністерства”, – зазначає заступниця директора шахти “Надія” з правових питань.

Близько три сотні шахтарів підтримують свого керівника Ігоря Пиляя. Натомість не бажають допускати на підприємство директора від Міністерства.

“Наші вимоги прості: щоб люди мали слово, щоб до людей прислухалися, щоб ми мали в своїй країні якусь вагу. А не так, шо нам ставлять ультиматуми”, – ділиться працівник шахти “Надія” Богдан Крушинський.

Сам Павло Мороз визнає себе новим керівником. Але не може ніяк потрапити на підприємство;

“Рекомендованим листом передамо на підприємство “Надія” Наказ Міненергетики про моє призначення як керівника. Я можу не заходити. Нехай відкриють браму, хай люди вийдуть за територію і я з ними буду спілкуватися”.

А вже ввечері 5 вересня шестеро шахтарів не піднялися з копальні в знак протесту проти призначення нового керівника.

Скільки працівники там перебуватимуть – невідомо. Про це заявив Ігор Пиляй. Нині профспілка готує термінове звернення до Міністерства енергетики України.

Читачам також цікаво:

 

 

Коментарі