Депутати ЛОР проголосували за зміну типу та найменування комунальних закладів ЛОР «Винниківська загальноосвітня санаторна школа І-III ступенів» та «Львівська загальноосвітня санаторна школа № 1 І-III ступенів імені Б.-І. Антонича» на наукові ліцеї: «Винниківський науковий ліцей» та «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.- І. Антонича».
Про це повідомляє пресслужба ЛОВА, пишуть Львівські новини.
Зміну типу й найменування санаторних шкіл погодило раніше Міністерство освіти і науки України.
Реформуватимуть дві обласні санаторні школи поступово – депутати облради визначили п’ятирічний перехідний період до 2027 року. За цей час у Винниківському науковому ліцеї та Львівському науковому ліцеї № 1 ім. Б.-І. Антонича функціонуватимуть класи санаторного типу і наукового ліцею.
Як розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, упродовж наступних п’яти років (до 2027 року), учнів санаторних шкіл поступово переведуть в заклади загальної середньої освіти за місцем проживання, а в наукових ліцеях навчатимуться учні, які здобуватимуть профільну освіту. Працівники санаторних шкіл, в тому числі медичний персонал, які задіяні у цих закладах, залишаються працювати.
Олег Паска також додав, що у Львівському науковому ліцеї №1 планують запровадити три профілі: біологічний, хімічний, фізичний, у Винниківському ліцеї – чотири: спортивний, інформаційно-технологічний, робототехніка, комунікативні технології.
На Львівщині зараз функціонують ще дві санаторні школи – у Бориславі та Сокалі, їх наразі не реформують.
У січні 2022 року тодішні Винниківська та Львівська санаторні школи підписали Меморандум про співпрацю з Національним Університетом «Львівська Політехніка» та науковим парком Львівської Політехніки, який передбачає:
- спільне розроблення учасниками меморандуму освітніх програм для учнів ліцеїв, які включатимуть наукову складову, спеціалізацію та проведення учнями прикладних і емпіричних досліджень;
- координацію діяльності щодо визначення пріоритетів освітнього процесу в ліцеях;
- організацію, консультування учнів шкіл-учасників меморандуму щодо написання науково-дослідницьких проєктів
- проведення спільних заходів тощо.
Реорганізація відбувається з метою покращення якості освітніх послуг, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №438 «про затвердження Положення про науковий ліцей». У Львівській області створюють мережу зі 100 ліцеїв у межах реформи про повну загальну середню освіту, впровадження якої має відбутись до 2027 року.
Відповідне розпорядження начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький підписав у серпні цього року.
Фото: ЛОВА
Так, на Львівщині мережа складатиметься зі 100 ліцеїв:
- 14 ліцеїв – ІІІ рівня;
- 15 ліцеїв – ІІ-ІІІ рівнів;
- 68 ліцеїв – І-ІІІ рівнів;
- 3 ліцеї – обласного підпорядкування.
При визначенні шкіл, яким нададуть статус ліцеїв, окрему увагу звертають на їхнє місце у рейтингу за результатами ЗНО.
Читачам також цікаво:
Коментарі