12:50
18.04.2021

Брала гроші для суддів: у Львові адвокатка отримала 4 роки в’язниці

Галицький райсуд Львова засудив адвоката до 4 років позбавлення волі за схиляння клієнта до передачі хабара суддям.

Про це повідомляє «Судовий репортер», пишуть “Львівські новини”.

У грудні 2016-го працівники патрульної поліції склали два протоколи на водія – за порушення правил дорожнього руху і керування авто у нетверезому стані. Чоловік звернувся до адвоката, яка йому повідомила, що може домовитись із суддями Шевченківського суду Львова про непритягнення його до відповідальності.

13 січня 2017-го на проспекті Свободи у Львові, неподалік Театру опери та балету, адвокат сказала, що поговорила із суддями і справи можна закрити через закінчення строків накладення адміністративного стягнення. За це двом суддям треба передати по 500 доларів. Свої ж послуги адвокат оцінила у 200 доларів.

Чоловік повідомив про вимагання у правоохоронні органи і передача грошей адвокату фіксувалася.

Окрім водія, у справі був ще один свідок цих подій, але хто він такий із вироку не зрозуміло.

Дії адвоката кваліфікували як підбурення до передачі неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 369 КК України) і заволодіння коштами шляхом обману (ч.1 ст.190 КК України).

У суді жінка провину не визнала, заперечувала, вчиняла злочини. На її думку, органами досудового розслідування допущено низку порушень, що призвели до недопустимості доказів.

Однак суд визнав вину адвоката доведеною.

За  схиляння до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі адвокатку засудили до 4 років позбавлення волі. За шахрайство її мали оштрафувати на 510 гривень, але звільнили від відповідальності за строками давності, оскільки з моменту вчинення кримінального проступку минуло три роки.

Вирок ще може бути оскаржений протягом 30 днів.

До набрання вироком законної сили запобіжний захід адвокату не обирався.

Читачам також цікаво:

Коментарі