14:03
05.01.2021

У Львові вшанували пам’ять отця-композитора Михайла Вербицького

Сьогодні, 7 грудня, у Львові вшанували пам’ять українського композитора, священника, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького.

Від громади міста до заходу долучився заступник міського голови Андрій Москаленко. Про це повідомили 7 грудня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Спершу учасники поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому, що на куті вулиць Бандери — Чупринки — Вербицького. Відтак, усі разом заспівали Гімн України.

Отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща).

27 грудня 2015 року, у рік 200-річчя від дня народження композитора у Львові відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на куті вулиць Бандери — Чупринки — Вербицького, з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

Коментарі