12:10
10.06.2021

20-ліття приїзду Папи Римського Івана Павла ІІ: програма заходів

Цьогорічне святкування буде під гаслом: «Не бійтеся бути святими»

У червні цього року вся Україна святкуватиме 20-ліття приїзду святого Папи Римського Івана Павла ІІ. Для вшанування пам’яті Папи Римського Івана Павла ІІ, церква Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) у Львові підготувала програму святкувань ювілею. 

Про це повідомляє пресслужба ЛМР, пишуть “Львівські новини”

Програма святкувань розпочнеться 13 червня і триватиме до 27 червня. Програму умовно можна поділити на чотири аспекти – літургійно-молитовний, просвітницький, мистецький та спортивний. 

Літургійно-молитовна частина розпочнеться 13 червня Вервицею, з походом навколо храму Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) з фігурою Фатімської Богородиці, у сквері святого Івана Павла ІІ, що у Львові. З 20 червня усі охочі зможуть приклонитися до мощей святого Івана Павла ІІ, а 25 червня долучитися до Хресної дороги у парку святого Івана Павла ІІ та молитовних чувань у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. 

“Архієрейську Вечірню, яка відбудеться 26 червня, очолить Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор. У неділю, 27 червня, на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Патріарх Святослав у співслужінні митрополита Ігоря Возьняка та інших єпископів. Обидві Служби будуть транслювати онлайн (Живе телебачення та ТРК «Перший західний»), аби змогло долучитися якомога більше охочих”, – йдеться у дописі.

З 22 червня продовж тижня містяни зможуть доєднатися до просвітницької частини святкувань ‒ лекторіїв та перегляду фільмів «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським» та «Кароль ‒ Папа, який залишився людиною». Також щовечора відбуватимуться реколекційні науки. 

“19 червня відбудеться «Велопроща маршрутом святого Івана Павла ІІ від храму Різдва Пресвятої Богородиці», учасники якої проїдуть місцями, якими у 2001 році проїхав папа Римський у Львові, включаючи місце загибелі отця Андрія Іщака, якого Понтифік проголосив святим нашої церкви. Спортивна частина святкувань не завершиться у червні, адже у серпні планується сплав на байдарках річкою Дністер, а восени відбудуться спортивні змагання ‒ “Кубок святого Івана Павла ІІ”, – зазначають у повідомленні.

у пресслужбі додають, що мистецька частина святкової програми розпочнеться 21 червня відкриттям фотовиставки «Папа і Сихів», а на 24 червня молодь готує флешмоб «Папа-Сихів-молодь». Завершиться програма святкувань духовним вечором «Псалми у папському гаю». Декламування Псалмів відбудеться під музичний супровід Симфонічного оркестру «Віртуози Львова». Вони виконають твори, які підготував колись для Папи Римського. 

У 2001 році Понтифік мав зустрічі з вірянами у двох містах ‒ Києві та Львові. Проте саме у Львові Святіший зустрівся з молоддю. Понад пів мільйона парафіян прийшло на зустріч з Іваном Павлом ІІ, який символічно наново вручив Десять Божих Заповідей молоді, «щоб вони були вашим «компасом», міцною підтримкою для побудови вашого сьогодення й вашого майбуття» (з промови папи Римського Івана Павла ІІ). 

«Промова Папи, яку він виголосив 26 червня 2001 року, залишається актуальною і сьогодні. Тому пам’ятаймо його слова і не біймося повторювати визнання віри ‒ «Не бійтеся бути святими», – зазначили у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. 

Контактна особа: отець Тарас Карвацький, тел.: 0972979291. 

Читачам також цікаво:

Коментарі