11:55
01.02.2022

Екс-міністр Насалик поверне Димінському 56,5 млн.грн: у справі поставлено крапку

Верховний суд України залишив у силі рішення Печерського суду Києва зобов’язати Ігоря Насалика, екс-міністра енергетики та вугільної промисловості України, виплатити бізнесмену Петру Димінському 56 477 309 гривень.

Згідно з матеріалами справи №757/38771/17-ц, Ігор Насалик у 2014 році позичив у Петра Димінського 1 888 706 доларів США. Раніше у ЗМІ повідомлялось, що Насалик позичив у Димінського ці гроші, та ще приблизно 1,3 мільйона доларів США, ймовірно, для купівлі посади міністра. 

На фото Ігор Насалик

Цією справою зацікавилось НАБУ та у серпні 2019 року оголосило підозру екс-міністру, інкримінуючи умисне декларування недостовірної інформації, адже у жодній із обов’язкових е-декларацій тодішній міністр позику не зазначив.

Як йдеться у матеріалах справи, не бажаючи віддавати борг, Насалик звернувся із заявою про буцімто підробку договору позики, після чого оригінал договору з суду зник, натомість у сейфі опинився вже підроблений документ. Не врахував екс-міністр лише одного: оригіналів договору було два, і обидва підписані кредитором і боржником, що й засвідчила почеркознавча експертиза.

Детальніше про це у матеріалі «Великий комбінатор, або Як провалився  “геніальний” план ексміністра Насалика» писав «Обозреватель».

Ігор Насалик очолював міністерство енергетики та вугільної промисловості з 14.04.2016-по 29.08.2019 р.р., до того двічі був обраний міським головою Калуша, що на Івано-Франківщині.Нагадаємо також, що екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, який проходить у справі про контрабандне постачання вугілля із окупованих територій сходу України та сприяння так званим «ДНР» та «ЛНР», позбавили активів та оголосили у міжнародний розшук. У 2015 році Ігор Насалик, наступник Демчишина, засвітився на одному відео з ватажком сепаратистів, де також обговорював постачання вугілля. Не виключено, що цей епізод також увійде до нинішньої справи.

На фото Володимир Демчишин

Коментарі