19:33
08.02.2023

Ірландська компанія Kingspan планує збудувати на Львівщині кампус будівельних технологій

Компанія інвестує понад 200 млн євро у будівництво кампусу

8 лютого голова Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представником проєкту Kingspan в Україні Майком Стенсоном, виконавчим директором UkraineInvest Сергієм Цівкачем та керівницею управління залучення та супроводження UkraineInvest Вікторією Власенко.

Більше новин читайте в нашому Telegram

 Про це  повідомляє пресслужба Львівської ОВА, пишуть Львівські новини.

Ірландська компанія Kingspan пропонує теплозахисне покриття з високими характеристиками та рішення для оболонок будівель і є світовим лідером у цій сфері. 

Як зазначили під час зустрічі, Kingspan інвестує понад 200 млн євро у будівництво кампусу будівельних технологій в Україні. Кампус складатиметься із 5 виробничих напрямів, включаючи виробництво передових ізоляційних виробів та рішень для централізованого опалення.

Комплексний організаційно-консультативний супровід для підготовки проєкту компанії Kingspan надає команда урядового офісу із залучення інвестицій UkraineInvest.

«Інвестиції Kingspan – дуже важливі для України в контексті економічного розвитку, а також дають потужний сигнал іншим інвесторам», – зазначив виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач.

Kingspan призначив проєктну групу для визначення відповідного місця будівництва кампусу. Розглядають ділянки зокрема і на території Львівщини. 

«Минулого року ми ухвалили рішення інвестувати у Львівську область через поєднання різних позитивних факторів, зокрема близькість розташування до кордону, що полегшує експорт та забезпечує місцевий дохід. Наші заводи та підрозділи у Східній Європі потребують розширення потужностей кожні 3-7 років. Зазвичай ми розміщуємо їх у різних місцях. Тож, це перший раз, коли ми зосереджуємо їх всі в одному місці. Тому приблизно 250 млн євро інвестуватимемо в 7 основних виробничих юнітів, які вироблятимуть усі будівельні матеріали для промислових потреб», – розповів керівник проєкту Kingspan в Україні Майк Стенсон. 

Компанія Kingspan присутня в Україні з 2005 року, а у Львові – з 2010. Зараз шукають земельну ділянку, яка б відповідала низці характеристик, адже, як розповіли представники компанії, виробництво перетворюватиме сировину на більш високоцінні матеріали. 

Кампус передбачає створення зеленого виробництва з низьким вмістом вуглецю зі застосуванням нових технологій, які берегтимуть довкілля. На даху кожної будівлі розмістять сонячні панелі.

«Компанія ставить за мету підтримати Україну в її кроках входження до ЄС та піклуватиметься про низьковуглецеве виробництво», – додав Майк Стенсон. 

Представники компанії повідомили, що після завершення будівництва у кампусі зможуть працювати від 600 до 800 працівників на рівні повної потужності. 

«Щойно ми знайдемо відповідну ділянку землі, приступимо до створення проєкту, дизайну. Ми сподіваємось, що до цього часу наступного року визначимось з ділянкою та розпочнемо будівництво у 2024 році», – зазначили вони.  

«Ми завжди вітаємо інвесторів на території нашої області. І готові всіляко сприяти підприємцям у створенні нових виробництв та робочих місць», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

Компанію Kingspan заснували у 1965 році в Ірландії. Зараз Kingspan має 198 виробництв у понад 70 країнах світу, головний офіс міжнародної компанії Kingspan Group розташований в Ірландії. Kingspan – одна з перших компаній, які вийшли з росії, коли та розпочала повномасштабну війну в Україні, та одні з перших, хто оголосив про інвестиції в Україну.

Читачам також цікаво:

Коментарі