09:15
24.05.2022

Львів’ян запрошують на лекцію “Архітектура української ідентичності“

Науковець Василь Петрик поділиться власним баченням джерел української архітектури та її розвитку

В п’ятницю, 27 травня, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Василя Петрика “Архітектора української ідентичності“.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Про це повідомляє “Фотографії старого Львова”, пишуть “Львівські новини”.

Російсько-українська війна триває не тільки на кривавих полях битв, в дипломатичних коридорах чи в економічному просторі. Однією з причин бажання знищити Україну Путін назвав намір повністю стерти нашу українську ідентичність, загарбавши разом із землею і містами й селами нашу історію та культуру, а отже й архітектуру. Українська архітектура – це яскрава матеріалізація цивілізаційних здобутків нашої нації, що витримала тисячоліття руйнівних війн, і є фундаментом нашої нової України.

Реконструкція давнього Перемишля роботи Василя Петрика

У своїй лекції науковець, дослідних архітектурно-археологічних пам’яток і пам’яткоохоронець Василь Петрик поділиться власним баченням джерел української архітектури та її розвитку від Трипілля до сьогодення.

Житлова, сакральна, оборонна архітектура в Україні має власну ідентичність, побачити яку нам часто заважають старі «наукові міфи» та стереотипи. Але, на думку Василя Петрика, саме архітектура може стати в майбутньому одним з наріжних каменів відродженої української ідентичності.

Перед початком лекції Андрій Левик презентуватиме журнал “Наша спадщина”. Лекція організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) в партнерстві з Науково-Технічною бібліотекою Національного Університету “Львівська Політехніка”. До та після лекції гостинного частує Кава Старого Львова.

Довідка:

Василь Петрик – уродженець Дрогобича, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки. Працював науковим співробітником Регіонального науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба», від 2003 року – головним архітектором державного історико-культурного заповідника у Белзі. Займався проєктною та науковою діяльністю.

Читачам також цікаво:

Коментарі