13:49
17.03.2021

Людина Медведчука очолить Львівську митницю?

На митниці все без змін: контрабанда, кадрова політика і тіньові схеми

Львівську митницю ймовірно очолить людина Медвечука.

Про це пишуть Львівські новини з посиланням на Антикорупційний моніторинг Львівщини.

Галицька митниця Держмитслужби, перебуває на стадії перетворення в Львівську філію Держмитслужби і станом на зараз немає керівника. Володимир Остріков, кандидат якого подали на погодження до Міністерства фінансів підтверджує тезу, що незважаючи на перейменування, на митниці все без змін: контрабанда, кадрова політика і тіньові схеми.

Для Львова Володимир Остріков людина не нова. У 2018 році його було переведено з посади начальника ВВБ ГУ ДФС у Херсонській області. На Херсонщині під пильним оком митників , щосили процвітав надзвичайно прибутковий “бізнес”, пов’язаний з незаконним транспортуванням через херсонські порти цінної деревини, брухту, зернових культур та інших “цінних товарів”. Припускають, що весь цей процес перебував під персональним контролем начальника відділу з боротьби з корупцією Володимира Острікова. Схоже, що саме через публікації у ЗМІ усіх схем, які курував Володимир Остріков, його довелось перекинути на Львівщину, де він оселився в готелі “Андріївський”. Оскільки на цьому етапі Володимир Остріков розлучився з дружиною – Народним депутатом України від “Самопомочі” Тетяною Остріковою, він вирішив “кинути корні” на Львівщині очоливши відділ по роботі з персоналом і дисциплінарну комісію Львівської митниці ДФС .

З відкритих джерел знаємо, що дисциплінарна комісія під керівництвом Острікова, звичайно не задарма, звільняла від відповідальності митників затриманих на корупції, що швидко помітила прокуратура і ініціювала службове розслідування щодо діяльності самого Острікова, який в цей час бере відпустку і балотується до Верховної Ради по 50 округу Донецької області як самовисуванець . У 50 окрузі він був технічним кандидатом, якого реально виставила на вибори партія ОПЗЖ. Відомо, що під час своєї “кандидатської відпустки” Остріков та його “довірені особи” добровільно-примусово збирали гроші з всіх змін у Львівській митниці, які працювали на кордоні на “виборчу кампанію”.

Технічна перевиборча компанія закінчилася для Володимира Острікова лікарняним, а перший день виходу на роботу – оголошенням догани і звільненням з Львівської митниці ДФС.

Остріков у грудні 2019 року звернувся до суду з проханням визнати протиправним та скасувати накази в.о.начальника Львівської митниці ДФС Македона П. від 22.10.2019 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності і про звільнення, поновити його на посаді начальника відділу по роботі з персоналом Львівської митниці ДФС та стягнути з Львівської митниці ДФС середній заробіток за час вимушеного прогул Однак, уже через місяць у зв’язку із створенням Галицької митниці Держмитслужби обидві сторони подали до суду спільне клопотання про зупинення провадження у даній справі для надання часу сторонам для примирення. Відтак, у лютому 2020 року Остріков подав клопотання про залишення позову без розгляду, очевидно небезпідставно сподіваючись повернутись на митницю “зверху” , а не за рішенням суду та в новому амплуа – ефективного керівника та борця з контрабандою і корупцією .

 

Коментарі