14:13
28.08.2021

На Львівщині у полі вилили нафтопродукти (ФОТО)

Поліція відкрила кримінальне провадження

На перехресті між селами Блищиводи та Смереків (Жовківська ТГ), що на Львівщині, в каналі виявили чорну речовину з їдким запахом, характерним для  паливо-мастильних матеріалів.

На місце події приїхали працівники поліції, які проводять слідчі дії.

Площа  забруднення становить близько 15 м2 , а товщина плівки – біля 5 см.

Працівники держеконіспекції Львівської області взяли проби грунту та води, лабораторні дослідження яких  визначать поширення і ступінь забруднення даної ділянки.

ДСНС повинні провести комплекс заходів, щоб запобігти потраплянню нафтопродуктів у поверхню води і  ґрунту.

“Екологічна служба має провести свій забір і повідомити, як виходити з цієї ситуації, аби уникнути наслідків. Поблизу знаходяться поля,  тому існує пряма загроза того, що це все може попасти в грунтові води”, – розповів  Михайло Левицький, начальник Відділу надзвичайних ситуацій екології мобілізаційної роботи взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Жовківської міської ради.

До слова, канал впадає у два місцевих ставки.

За  100 метрів від каналу знаходяться величезні ділянки із малиною, врожай яких потім відправляють в європейські країни. Загроза забруднення, яка впливає на якість ягід, – чимала.

“Ми вирощуємо органічну малину. Як відомо, органічне вирощування дає менший врожай, ніж хімічне. Забруднення води однозначно впливає на показники, які будуть в кіневому результаті. Зараз ми оплатили сертифікати, згідно яких приїжджають експерти, беруть зразки ягід, відправляють в Німеччину, аби побачити якість продукту. Потім ми платимо за сам збір малини і, якою вона буде, – невідомо”, – розповів Остап Шума, директор ТзОВ “Гідберрі” .

Через міліоративні труби нафтопродукти можуть потрапити в воду, якою потім зрошують ділянки з ягодами.

Хто вилив нафтопродукти у поле, яку шкоду це може принести навколишньому середовищу, чи зазнають підприємці і жителі сусідніх сіл збитків та хто відповідатиме за злочин, наразі невідомо.

У цій справі поліція розпочала кримінальне провадження, тому місцеві мешканці покладають надію, що невдовзі знайдуть винних.

Читачам також цікаво:

Коментарі