15:01
25.07.2022

На Львівщині знайшли залишки оборонної споруди, якій понад 5 тисяч років

Археологи вважають споруду сенсаційною знахідкою

На горі Лисівка у Винниках, що на Львівщині, знайшли залишки оборонної споруди, яка була зведена ще понад 3 тисячі років до нашої ери.

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це інформує Львівська обласна рада, пишуть “Львівські новини”.

За словами наукового співробітника відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Андрій Гавінський це найдавніше укріплене поселення доби енеоліту віднайдене на теренах Львівщини й одне із трьох найдавніших на заході України.

Фото: Львівська обласна рада

Андрій Гавінський розповів, що відомими є трипільські укріплені городища на територіях Румунії, Молдови та України. Особливістю нової знахідки є те, що вона створена будівничими – представниками не трипільської, а лійчастої культури.

«Ми бачимо залишки дерев’яної стіни. Спершу був викопаний рів шириною 30 см. Він викопаний дуже рівно, що свідчить про наявність вже тоді спеціальних інструментів. Колоди у цьому рові вбиті поруч одна біля одної. А зовні частокіл був обліплених глиною, що ущільнювало паркан. Можемо зробити висновок, що це була міцна, неприступна огорожа заввишки близько трьох метрів», – розповів археолог.

Фото: Львівська обласна рада

Загалом археологічні розкопки проводяться у Винниках ще з 90-х років. Щойно віднайдене оборонне поселення доби енеоліту археологи вважають сенсаційним історичним доказом цього.

Надалі археологи планують віднайти та розкопати другу лінію частоколу. Є припущення, що вона знаходиться поруч, за кілька метрів. У перспективі знахідка стане популярним туристичним місцем та увійде у туристичні каталоги та історичні енциклопедії.

Читачам також цікаво:

 

 

Коментарі