21:10
21.04.2021

Не всі депутати у Львові проти крематорію: думка

“Я і мої колеги по фракції точно знаємо: вирішувати проблему із браком місць під традиційні поховання – потрібно”

Про крематорій. Коротко, але доступно роз’яснюю ситуацію, щоб припинити та попередити будь-які маніпуляції чи непорозуміння на цю тему.

Чи потрібен крематорій у Львові – на думку фракції «ВАРТА» – так. Чи депутати з бюджетної комісії проти його будівництва – не знаю! Оскільки це питання не обговорювалося. Коментар одного з колег по депутатському корпусу, на який зараз часто посилаються різні медіа, – це лише його персональна думка і позиція і він має на неї право! 

Чому бюджетна комісія не підтримала виділення грошей на проведення всеукраїнського архітектурного конкурсу на створення проєкту крематорію. Усе дуже просто: оголосити конкурс – це найпростіше, що може бути. Як і найпростіший спосіб потратити гроші, яких у бюджеті дуже не вистачає. Ми не можемо дозволити собі витрачати ані кілька десятків, ані кілька сотень тисяч гривень намарне. Перш, ніж говорити про будь-які конкурси, потрібно знати більш-менш реальну вартість будівництва крематорію, терміни реалізації такого проєкту, чи є можливість долучити до цього інвесторські гроші. Такої інформації нема. 

Мене особисто зараз цікавить не те, як виглядатиме споруда, а чи спроможне місто потягнути її фінансово: тобто розпочати будівництво і швидко його завершити. Скажу прямо: у нинішньому році – це нереально. В наступному, ймовірно, також. Брати чергову позику – не варіант.

Я і мої колеги по фракції точно знаємо: вирішувати проблему із браком місць під традиційні поховання – потрібно. І крематорій – це можливе рішення. Але ми також точно знаємо, що Львову не потрібен черговий об’єкт-довгобуд, який роками просто витягуватиме гроші з бюджету. Крім того, ми спостерігаємо як десятками, сотнями роблять ПКД, а потім ще стільки ж змін до них. Бюджет втрачає на цьому значні кошти! А реалізація проєктів відсутня! 

І Львову точно не потрібна ще одна «вічна» тема для піару під вибори.

Наталія Шелестак, голова постійної комісії фінансів і планування бюджету, депутатка Львівської міської ради, фракція «ВАРТА»

Коментарі