12:22
26.05.2022

Ніхто не може сказати, коли закінчиться війна, – генсек НАТО

Столнберг закликав союзників поповнювати свої запаси зброї та амуніції

За  словами Столнберга, путін зробив стратегічну помилку: він планував досягнути свої цілі за тиждень, а зараз вже триває 13-й тиждень війни і російські війська відкинуті від Києва, Харкова та півночі України.

Про це інформує “Укрінформ”, пишуть “Львівські новини”.

Війни є непередбачуваними, і ніхто не може сказати, коли і як завершиться війна росії проти України.

“Війни непередбачувані. І ніхто однозначно не може сказати, коли і як завершиться ця війна”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Він звернув увагу на відвагу і професіоналізм українських військовослужбовців, політичне лідерство Президента Володимира Зеленського.

Генсек НАТО наголосив, що разом із безпрецедентною військовою підтримкою союзників і партнерів по Альянсу Україна відбиває російську агресію.

Він зауважив, що з 2014 року такі країни як Канада, Велика Британія, США, Туреччина провели вишкіл тисяч українських військових і надали озброєння, яке зараз необхідне на полі бою.

Він назвав два головні завдання НАТО: підтримка України і запобігання ескалації.

Столтенберг зазначив, що на початку війни Альянс надавав Україні, в основному, озброєння радянських зразків. Натомість зараз все більше постачається нове озброєння НАТО, що вимагає відповідного навчання спеціалістів.

За його словами, після зустрічі союзників в німецькому Рамштайні до кордонів України направляється багато озброєння, звідки українці перевозять його на фронт.

Генсек НАТО закликав союзників поповнювати свої запаси зброї та амуніції, оскільки війна росії проти України ведеться “на виснаження”.

“Там, де видно втрати з обох сторін, спостерігається величезний попит на боєприпаси, паливо тощо. Йдеться не лише про нову техніку, а й на запчастини до вже поставленої зброї та систем”,- наголосив генсек НАТО.

Другим завданням Альянсу він назвав “запобігання ескалації”.

“Ми це робимо, частково пояснюючи, що надаємо підтримку Україні, але НАТО не бере участі у війні. Ми підтримуємо Україну у відстоюванні права на самооборону, закріпленого в статуті ООН”, – наголосив Столтенберг.

Читачам також цікаво:

Коментарі