12:19
13.10.2021

Очільник Львівщини розповів про ситуацію стосовно зростання тарифів на газ

До 15 жовтня “Нафтогаз України” підпише всі договори зі споживачами соціальної сфери

10 жовтня в області збиралася комісія ТЕБ і НС, на якій голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький пояснив ситуацію щодо тарифів на газ, пишуть “Львівські новини”.

Фото: ЛОДА

“Газ і тарифи для населення не зростають. А паніка з надзвичайними ситуаціями по Україні «через відсутність газу» – лише маніпуляція. Не ведіться! Львівщина володіє 14% музейного фонду України. Але музеям вкрай важливо дотримуватися чіткого температурного режиму. Водночас, на вчора лише чверть закладів бюджетної сфери мали угоди з постачальником газу для опалення. Цей процес конче треба було пришвидшити! Тому вчора в області збиралася комісія ТЕБ і НС. Йдеться ЛИШЕ про подолання технічних моментів, щоб прискорити підписання договорів на постачання газу. Надзвичайна ситуація не передбачає НІЧОГО більше, ніяких інших обмежень, крім врегулювання цього моменту, і стосується лише бюджетних установ”, – зазначив очільник області.

До 15 жовтня НАК Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” готова підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери, тобто зі школами, садочками та лікарнями.

Козицький додав, що газу в українських сховищах достатньо для потреб населення та соціальної сфери на весь сезон.

Отож, ціна на газ для населення – 7,42 грн. За такою ціною «Нафтогаз» продає паливо роздрібним постачальникам та теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення.

Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні тощо) – 16,8 грн. Це вже повна ціна, з ПДВ та тарифом на транспортування.

“Ми робимо все можливе, щоб жителі Нового Роздолу та Новояворівська, де позаторік ми мали проблеми з запуском опалювального сезону, також не мали проблем ані з опаленням, ані з суттєвим зростанням його ціни”, – зазначив очільник області.

Козицький додав, що ціна газу на ринку справді висока, проте, він переконаний, що державі вдасться допомогти місцевому самоврядуванню подолати цю кризу.

Читачам також цікаво:

 

Коментарі