18:37
15.12.2021

Реакція АТОвців на вибухи петард може бути неконтрольованою, – учасник війни Олександр Гергерт (ВІДЕО)

Воїни можуть відчувати посттравматичний звуковий синдром

Колишній воїн вважає, що запуски салютів та петард можуть бути небезпечними для людей з посттравматичним звуковим синдромом.

Розваги з вибухами петардам може негативно впливати на здоров’я ветеранів війни, військових. Про це в програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» розповів учасник російсько-української війни Олександр Гергерт.

Він каже, що військові не проти того, щоб люди веселились, запускали петарди і ходили до ялинки.

«З одного боку військові і пішли на війну для того, щоб тут був мир і спокій, сім’ї відпочивали і не відчували напруги. Але з іншого боку, коли ти на війні і в зоні гострих звуків, ти вчишся реагувати на ці звуки. Відповідно, в організмі виділяється адреналін, мобілізується вся нервова система під час цього звуку і ти звикаєш до цього. Тому, коли ти знаходишся вдома, з’являються гострі звуки – ти на них реагуєш. Однозначно, що це впливає на нервову систему і кожен може відреагувати по-іншому», – говорить колишній воїн.

Він вважає, що людина з контузіями і посттравматичним звуковим синдромом може повести себе неконтрольовано, коли вибухають ці пристрої.

«У когось може бути серцевий приступ, а хтось може кинути гранату з балкону у натовп людей. Це можливо. Я розумію таку категорію людей, я знайомий з ними. І я розумію, що серед них можуть бути такі люди, які відреагують неконтрольовано», – говорить Олександр Гергерт.

Але він теж додає, що так реагувати на запуски петард і салютів можуть не тільки військові. Відчувати посттравматичний звуковий синдром можуть і люди після терактів, аварій, люди, які виїхали з окупованого Донбасу через обстріли. Тому в містах може бути багато людей, яким не подобаються вибухи святкових феєрверків і салютів.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

Коментарі