Про практичні аспекти та юридичні підстави для проведення негласних слідчих (розшукових) дій журналісту Ярославу Жукровському розповів адвокат та член Ради адвокатів Львівської області Олег Мельник, пишуть “Львівські новини”.
Згідно з ст. 246 Кримінального процесуального кодексу України негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про кримінальне правопорушення та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб. Проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.
Олег Мельник розповів, що, як правило, слідчі страються не зловживати “прослуховуванням” (аудіопрослуховування, відеоспостереження і т.п.).
“По закону слідчий суддя має ознайомитись зі всіма зібраними матеріалами досудового слідства, а саме: починаючи від заяви потерпілого чи заявника, внесень витягу з ЄДР, можливо, добровільно надають кошти, протоколи оформлення даних коштів, свідків. І з тими матеріалами слідчий з прокурором надають судді до клопотання про надання дозволу на НСД. Слідчий суддя, вивчивши дані матеріали, приймає рішення: надати дозвіл чи відмовити у “прослушці”, – розповів адвокат.
Якщо за людиною вели спостереження, аудіопрослуховування, перевіряли рахунки, приватні повідомлення, пошту і т.п., то досудове слідство зобов’язане повідомити під розписку, що за ним вчинялись негласні слідчі дії. Однак, як повідомив Мельник, жоден адвокат ще не бачив, щоб когось правоохоронні органи про це попереджали.
Більше новин читайте в нашому Telegram!
Читачам також цікаво:
-
“Ви там бережіть себе, бо ховати вас в таку погоду, приємного мало”: український священник підірвав мережу
-
На Львівщині перекинувся пасажирський автобус (ФОТО, ВІДЕО)
-
Поліція розшукує водія, який збив 19-річну вагітну та втік
Коментарі