16:08
13.05.2022

Стало відомо, скільки зерна і техніки окупанти вкрали у аграріїв

Відомо про вивезення декількох десятків тисяч тонн соняшникової олії

Росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій України 500 тисяч тонн зерна, а також десятки тисяч тонн соняшникові олії, сотні кілограмів овочів і вкрали в українських аграріїв сільгосптехніку.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Про це повідомляє “Главком”, пишуть “Львівські новини”.

«Окупанти в Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій областях вивезли близько 500 тис. тонн зернових. Плюс відомо про вивезення декількох десятків тисяч тонн соняшникової олії. Безпрецедентні крадіжки продовжують відбуватися. Ми стежимо за ситуацією. Усе документуємо. І однозначно будемо на всіх фронтах боротися за повернення вкраденого і повну компенсацію завданих збитків», – заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, зафіксовано факти крадіжок і сільгосптехніки.

«Вона в наших фермерів сучасна. По GPS (супутникова система навігації, що забезпечує вимірювання відстані, часу та визначає місце розташування) можна чітко відстежити, що вона поїхала на територію РФ та Криму», – зауважив перший заступник міністра.

Він додав, що окупанти вкрали і декілька сотень кілограмів овочів в українських громад, що нині перебувають на тимчасово окупованих територіях.

«Крім того, у них було намагання його експортувати. Ми через МЗС України, завдяки міжнародній співпраці заблокували його імпорт до наших держав-партнерів. Тому, швидше за все, вони його якось внутрішньо використовуватимуть для своїх цілей», – повідомив Висоцький.

Читачам також цікаво:

Коментарі