14:03
10.02.2023

У Львівській ОВА обговорюють пропозиції до реалізації обласної програми щодо посилення державотворчої ролі української мови

Сформувати остаточні зміни та доопрацювання до Програми у департаменті освіти і науки планують упродовж десяти днів

Учора, 9 лютого, у Львівській ОВА обговорили пропозиції щодо вдосконалення Комплексної програми посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки.

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА, пишуть Львівські новини.

Розробили Програму у департаменті освіти і науки у співпраці з департаментом комунікацій та внутрішньої політики і департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

До обговорення долучилися представники педагогічних навчальних закладів, бібліотек, Малої академії наук, установ творчості молоді, громадських організацій і студентського самоврядування, а також керівники відповідних департаментів обласної адміністрації, зокрема, директор департаменту освіти і науки Олег Паска та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

Фото: ЛОВА

Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, головним завданням Програми є забезпечити більше можливостей для вивчення і вдосконалення своїх знань з української мови на Львівщині, і водночас створенню умов, які сприятимуть заохоченню до переходу на українську мову російськомовних жителів області.

«Комплекс заходів, передбачених Програмою, повинен охоплювати чіткий план дій, починаючи від закладів дошкільної освіти завершуючи вищими навчальними закладами. Наголошую, що мова йде саме про популяризацію української мови, зокрема, серед внутрішньо переміщених осіб, які перебувають зараз на Львівщині, а також про максимальне забезпечення рівних прав усіх громадян на доступ до навчань, курсів української мови. Проєкти мають охоплювати школи, позашкілля, підприємства, громадський транспорт, щоб було очевидним, що Львівщині використовується виключно українська мова і знання мови потрібно покращувати, а при необхідності – вивчати її», – зазначив Іван Собко.

Цілі Програми:

  • Зміцнити державний статус української мови;
  • Покращити якість викладання української мови;
  • Сприяння вільному володінню українською мовою;
  • Консолідувати громадян України, які зараз проживають на Львівщині, на основі визнання цінності української мови та культури.

Заходи, які передбачає Програма:

  • Проведення обласних конкурсів та тематичного літнього табору;
  • Запуск тематичної інформаційної кампанії у соцмережах;
  • Видання словника найбільш вживаних слів іншомовного походження;
  •  Організація курсів ділової української мови;
  • Видання навчально-методичної літератури та ін.

Під час зустрічі представники освітніх установ обговорили пропозиції щодо вдосконалення програми та її реалізації. Сформувати остаточний зміни до Програми у департаменті освіти і науки планують упродовж десяти днів.

Фінансування Програми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених обласним бюджетом, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України, у тому числі з державного бюджету, з інших місцевих бюджетів, грандів, коштів суб’єктів господарювання, особистих господарств населення.

Читачам також цікаво:

Коментарі