12:38
08.12.2022

У Львові презентували унікальний госпіталь-автобус для ЗСУ (ФОТО)

Одночасно у мобільному шпиталі можуть надавати допомогу до 10 пораненим

Зі Львівщини для порятунку українських воїнів передали мобільний шпиталь, який не має аналогів у світі. Захисники та захисниці отримають його у межах ініціативи «1000 автомобілів свободи».

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький, пишуть Львівські новини.

Госпіталь пристосований до сучасних умов ведення війни. Обладнаний двома операційними столами, п‘ятьма реанімаційними, стоматологією, апаратами УЗД та ШВЛ, моніторами життєдіяльності та іншими засобами для надання первинної медичної допомоги.

“Усі пристрої мають безперебійне живлення, що вкрай важливо, коли ворог прицільно б’є по енергооб’єктах. Крім того, на відміну від стаціонарних, цей госпіталь може розташовуватись значно ближче до зони, де тривають бої, – за 20-30 кілометрів від неї. Це дозволяє швидше стабілізувати поранених, збільшити їхні шанси на виживання і зменшити ймовірність важких наслідків для здоров’я”, – зазначив Козицький.

Створили шпиталь німецькі інженери та лікарі, багато з яких є вихідцями з України, у співпраці з ГО «Інноваційний фонд». Перш ніж конструювати госпіталь, вони з’ясували потреби  воїнів, вивчили досвід НАТО і облаштували на базі автобуса Mercedes-Benz розробку, яка зараз єдина у своєму роді.

“Величезна вдячність лікарю Віталію Багірову, який є головним мотором цього проєкту у Німеччині. Окрема вдячність керівнику проєктів ГО «Інноваційний фонд», Ярославові Кашубі, який координував проєкт на всіх етапах і сьогодні після презентації особисто повіз шпиталь Командуванню Медичних сил ЗСУ. Дякую усім людям доброї волі, які долучилися до збору коштів чи конструювання цього госпіталю”, – додав очільник Львівської ОВА.

Вартість шпиталю – 150 тисяч євро. Суму зібрали всього за 1,5 місяця.

Одночасно у мобільному шпиталі можуть надавати допомогу до 10 пораненим і стабілізувати понад 80 людей на добу.

Фото6 Максим Козицький

А виникла ідея створити такий госпіталь 11 серпня цього року. Того дня Ярослав Кашуба та ще низка жителів області отримали відзнаки і медалі «За сприяння Збройним Силам України».

“Після вручення ми розговорилися з Ярославом, а в нас багато спільного, зокрема і медична освіта. І зійшлися на тому, що допомагати нашим воїнам «швидкими» – це дуже важливо, але одна «швидка» може забрати з поля бою одну-дві людини, до того ж, їх доводиться далеко транспортувати, тому потрібно зробити щось ще масштабніше. Ярослав загорівся ідеєю. Минуло чотири місяці і ось – маємо неймовірний результат”, – підсумував Козицький.

Читачам також цікаво:

Коментарі