13:42
14.02.2023

У ВР пропонують 25 лютого відзначати День української жінки

Замість 8 березня, Міжнародного жіночого дня, який встановлений окупаційним московським режимом

Група народних депутатів пропонує Верховній Раді на законодавчому рівні встановити 25 лютого Днем української жінки, 9 березня визначити як Шевченків день, а за Днем матері офіційно закріпити другу неділю травня.

Відповідний законопроєкт №9009 зареєстровано у парламенті у понеділок, 13 лютого, пишуть Львівські новини.

Його ініціатори пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю України, щоб встановити українські свята, а саме 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки; 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка; друга неділя травня – День матері.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроєкт спрямований на визнання усталених традицій та вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі.

“Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий Міжнародний жіночий день, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в Росії 1917 року. На противагу вважаємо більш доцільним відзначати “День української жінки” в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня. На офіційному рівні слід визнати “День матері”, який вже більше ста років традиційно святкується українцями. До речі, припадає він на другу неділю тижня, що усуває проблеми з втратами для економіки”, – уточнюють нардепи.

Співавторами законопроєкту виступили позафракційна народна депутатка Оксана Савчук, Наталія Піпа, Соломія Бобровська, Ярослав Юрчишин (фракція “Голос”), Ігор Гузь (група “За майбутнє”) та Ростислав Тістик (“Слуга народу”).

Читачам також цікаво:

Коментарі