15:08
19.11.2021

Україна відреагувала на заяву Болгарії про “російський Крим”

Українська сторона запросила до МЗС України посла Болгарії в Києві

Президент Болгарії Румен Радев, який хоче переобратися на другий термін, під час дебатів кандидатів у президенти 18 листопада заявив, що вважає Крим російською територією, а антиросійські санкції ЄС – неефективними.

Про це повідомила пресслужба МЗС, пишуть “Львівські новини”.

У зв’язку з заявою чинного президента Болгарії сьогодні, 19 листопада, до Міністерства закордонних справ України запросили посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева.

“Українська сторона довела до посла позицію нашої держави про некоректність та неприпустимість висловлювань президента Болгарії Румена Радева стосовно Криму під час вчорашніх передвиборчих теледебатів”, – заявили у міністерстві.

У МЗС наголосили, що слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

“Очікуємо на спростування президентом Болгарії Руменом Радевим його вчорашньої заяви”, – зазначили у відомстві.

За інформацією МЗС, посол Костадін Коджабашев запевнив у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України, у тому числі Криму як невід’ємної частини території української держави, та зусиль з деокупації півострова, зокрема шляхом участі Болгарії в роботі Кримської платформи.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

 

Коментарі