16:42
31.12.2021

З поліції звільнився весь райвідділок (ФОТО)

Усі працівники написали рапорти на звільнення

Після примусових показників у місті Токмак Пологівського району Запорізької області усі працівники райвідділу написали рапорт на звільнення.

Фото: Police Control Ukraine

У рапортах про звільнення працівники вкзала причину, а саме – невиплати грошових коштів за тяжкі умови праці, систематичне порушення матеріально-технічного забезпечення, яке передбачене ст. 115 Закону України “Про Національну Поліцію”.

“Систематичний тиск та вимогами керівництва ГУНП в Запорізькій області, щодо необхідності виконання конкретних кількісних показників роботи у виявленні кримінальних та адміністративних правопорушень, яке суперечить ст. 60 Конституції України, що зменшує рівень довіри населення до працівників поліції”, – йдеться у рапорті.

Також  зазначено, що Народний депутат України Павло Мельник систематично здійснював тиск на керівництво ВП №5 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області та на працівників поліції, що вводить в оману громадськість та призводить до викривлення фактів. Як результат – недовіра мешканців до працівників правоохоронних органів.

Ситуацію прокоментував Тарас Бакай, екс-боєць добровольчого батальйону “Свята Марія”, який з 2016 по 2017 рр. заступив на посаду начальника Управління  внутрішньої безпеки Національної поліції в Луганській області, а з 2017  до 2019 рр.  обіймав посаду Заступника начальника ГУНПу Львівській області:

“Людям треба платити зарплату, тим, хто ризикує своїм життям. Їм потрібен стимул – це нормальні зарплати, соціальний пакет, житло. Це має бути продумано на державному рівні, це ж не приватне підприємство. А цього нічого нема! Скоро туди (ред. – на роботу в патрульну поліцію) підуть усі ті, хто себе не може знайти навіть охоронцем в супермаркеті. Мене турбує те, що буде відбуватись на вулиці, все решта нехай їх (ред. – чиновників, депутатів) голова болить. На вулиці ж має бути безпечно. Хто буде займатись тим, чим має займатись поліція, який престиж тої роботи?! Його нема жодного! Після того, що вже було в нас в країні, треба зрозуміти, що поліція, СБУ і усі правоохоронні органи  – це ваш, я маю на увазі всіх тих, хто керує країною, щит, який захищає. Чому вони всі розвернулись до нього дупою?! Мені не зрозуміло.”

На фото – Тарас Бакай

“Хто завтра в тому райвідділі буде на роботу заступати?! Та ніхто не прийде. Навіть ті, що мають дочекатися підпису керівника на цьому рапорті. Але це є біда. Тому що поліція – це ті, хто є на вулицях; армія – це біда, а поліція – це є дуже велика біда. В нас і так є величезний недобор, а ще зараз почнуть звільнятися цілими райвідділками, то буде таке, як в 2014 році – не було ДАЇ, не було міліції. Що треба зробити?! Нехай Президент, Міністр внутрішніх справ, голова Нацполіції, заступники, керівники підрозділів “шурують” в той райвідділ і заступають на чергування. А завтра хай доповідають. Коли в мене щось ставалося, то я їхав сам розбиратись. А тут – тишина! Так бути не може!”, – додав Бакай.

Отож, висновок, який зробив екс-доброволець Тарас Бакай – Монастирський, Клименко, заступники, всі заступники міністра заступають на чергування та своїм прикладом показують, як треба працювати, а потім відзвітують: за добу на цьому участку не було жодних пригод, ні вбивств, ні згвалтувань.

Нагадаємо, з 20 грудня в Україні працівники патрульної поліції розпочали страйк через низькі зарплати.

Важливо, що у кінці року працівники правоохоронних органів отримують 13-ту зарплату, винагороду за результатами роботи за поточний рік. Зазвичай, її  виплачують у грудні, саме тому в побуті її й називають тринадцятою зарплатою. Однак, цьогорічна премія у 541 грн неабияк здивувала працівників поліції.

Скріншоти із нарахуванням премії розмістив на своїй Facebook-сторінці один з працівників поліції.

Якою буде ситуація надалі – невідомо. Однак, інформації стосовно збільшення зарплат працівникам правоохоронних органів наразі немає.

 

 

Коментарі