12:44
03.12.2021

Відміна застави як альтернативи арешту для топкорупціонерів: петиція

Для розгляду петиції президентом потрібно набрати 25 тис. голосів

1 грудня почався збір підписів на петиції про відміну застави як альтернативи арешту для топкорупціонерів. Для розгляду петиції президентом потрібно набрати 25 тис. голосів.

Про це інформує офіційне Інтернет-представництво Президента України, пишуть “Львівські новини”.

 “В зв’язку з великою системною корупцією в Україні,на всіх щаблях влади , що шкідливо впливає на економіку країни та рівень життя та добробуту народу України, та в зв’язку з тим, що особи причетні до корупційних злочинів в Державі згідно норм Кримінального процесуального кодексу України в переважній більшості виходять під заставу – чим уникають арешту, відсторонення від займаної посади, накладення арешту та конфіскації майна отриманого внаслідок корупційних дій, та перебуваючи на волі намагаються будь яким чином уникнути кримінальної відповідальності, вплинути на свідків,слідство та суд,затягнути розгляд справи чи втекти за межі України”, — зазначає автор петиції Юрій Черга.

У петиції вимагають внести зміни до статті 183 Кримінально-процесуального кодексу України щодо права слідчого судді, суду не визначати розмір застави у кримінальному провадженні а саме: частину четверту статті 183 Кримінального процесуального кодексу України доповнити пунктом 6 такого змісту:
6) щодо особливо тяжкого злочину у сфері службової діяльності та професійної діяльності , пов’язаної з наданням публічних послуг.(ст.ст.364-370 Кримінального кодексу України).
Аналогічний Закон України 1094-lX,від 16.12.2020 року,набрав чинності 31.12.2020 року,внесений Президентом України, щодо відміни застави для осіб, що вчинили особливо тяжкий злочин в сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин їх аналогів і прекурсорів показав хороший результат та допоміг результативно боротись з наркоторгівлею.

Проголосувати за петицію можна тут.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

Коментарі