Національний банк дозволив банкам та небанківським фінустановам купувати іноземну валюту у населення у безготівковий спосіб за допомогою терміналів самообслуговування. Завдяки цьому, можна буде здійснювати переказ коштів у іноземній валюті за межі України та отримувати їх з-за кордону за допомогою цифрових паспортів у мобільному застосунку “Дія”.
Про це йдеться у повідомленні від “Liga.net”.
Порядок проведення відповідних операцій буде наступним.
У термінал самообслуговування помістіть готівкові долари чи євро. Апарат обміняє їх за діючим курсом і зарахує гривневі кошти на поточний рахунок фізичної особи, яка здійснює операцію.
Поки не працює зворотна обмінна операція, тобто не можна помістити в термінал самообслуговування готівкові гривні та отримати на валютний рахунок іноземну валюту (або ж отримати інвалюту готівкою).
Обмінні операції здійснюватимуться з урахуванням вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.
Зазначені зміни затверджені постановою НБУ №3 від 15 січня 2021 року та набули чинності з 17 січня.
Завдяки цій постанові, можна буде здійснювати переказ коштів у іноземній валюті за межі України та отримувати їх з-за кордону за допомогою цифрових паспортів у мобільному застосунку “Дія” (там в електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України).
Крім того, Національний банк скасував низку обмежень на валютному ринку. Зокрема, регулятор зняв заборону для клієнтів – юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах “форвард”. Раніше їх проводили з метою хеджування (страхування) ризиків зміни курсу іноземної валюти за експортно-імпортними операціями.
НБУ також скасував заборону на операції фізичних осіб з купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” та на розрахунки в іноземній валюті під час купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.
Форвард – це валютна операція, яка фіксує зобов’язання клієнта придбати або продати іноземну валюту в певний час і на певних умовах у майбутньому з зафіксованим курсом. Такі операції здійснюються з метою хеджування ризиків зміни курсу однієї валюти до іншої.
Коментарі