09:30
21.01.2022

Блінкен про нову агресію Росії проти України

Держсекретар США Ентоні Блінкен пояснив свій візит до Женеви у Швейціраії, де він сьогодні, 21 січня, зустрінеться з главою міністерства закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив журналіст Остап Яриш, який від 2019 року живе у Вашингтоні (США) та працює в українській редакції “Голосу Америки”, пишуть “Львівські новини”.

Вчора, 20 січня, Блінкен прибув до Берліна у ФРН для чергового раунду переговорів з європейськими союзниками. Держсекретар зазначив, що “те, що відбувається в Україні, – це більше, ніж конфлікт між двома країнами. Це більше за Росію та НАТО. Це криза із глобальними наслідками, і вона вимагає глобальної уваги та дій.”

Остап Яриш  опублікував основні цитати із прямої мови Блінкена:

“США та наші європейські союзники неодноразово зверталися до Росії з дипломатичними пропозиціями в дусі взаємності. Поки що нашу готовність добросовісно діяти відкинули. Бо насправді першочергово ця криза не про зброю чи про військові бази. Вона про суверенітет і самовизначення України та всіх держав. По суті, йдеться про відмову Росії від цілісної, вільної та мирної Європи після холодної війни.

Росія виправдовує свої дії заявами, що начебто Україна становить загрозу її безпеці. Це перевертає реальність з ніг на голову. Чиї війська оточили чиїх? Яка країна силою зазіхнула на територію іншої? Чиє військо в рази перевищує інше? Яка країна має ядерну зброю? Україна – не агресор. Україна просто намагається вціліти.”

Фото: Facebook-сторінка Остапа Яриша

У західних столицях лунає занепокоєння через небезпеку нового великого конфлікту після того, як Росія зібрала близько 127 тисяч військових вздовж кордонів України.

Блінкен, в свою чергу, наголосив на справжніх намірах Путіна:

“Насправді нам не треба гадати. Він нам сам неодноразово про це говорив. Він закладає основу для вторгнення, бо не вірить, що Україна є суверенною державою.

Він сказав про це прямо президенту Бушу в 2008 році. І я цитую: “Україна не є справжньою країною”. Він сказав у 2020 році, і я цитую: “українці і росіяни – це один і той самий народ”. … Мова йде не тільки про можливе вторгнення і війну. Йдеться про те, чи має Україна право на існування як суверенна держава.”

Держсекретар додав, що якби міг звернутись до російського народу, то сказав б їм, що вони заслуговують жити з безпекою і гідністю, як і люди по цілому світу, а безглузда війна з українськими сусідами  найбільш загрозлива саме для молоді, яка ризикне за це своїми життями, або навіть віддасть їх.

Посадовець підсумував свою промову, наголосивши на єдності Європи та світу та висловив підтримку Україні:

“Я не випадково озвучую ці думки тут, у Берліні. Мабуть, жодне місце у світі не зазнало розколів холодної війни так, як це місто. Тут президент Кеннеді оголосив усіх вільних людей громадянами Берліна. Тут президент Рейган закликав Горбачова “знести цю стіну”.

Виглядає, що президент Путін хоче повернутись до тієї ери. Ми сподіваємось, що ні. Та якщо він це обере, то зіткнеться з тією самою відданістю і тією самою єдністю, яку попередні покоління лідерів та громадян проявили задля миру, свободи та людської гідності у Європі та по цілому світу”.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

Коментарі