14:14
17.12.2021

Виконком дозволив будувати житло депутатові Бербеці в торгово-діловій зоні

На ділянці площею менше 30 «соток» замість магазину зведуть житлову багатоповерхівку

Виконавчий комітет Львівської міської ради 17 грудня дозволив будівництво 10-поверхівки на вул. Зеленій, 267 у Львові компанії депутата міськради від «Європейської солідарності» Назарія Бербеки.

Про це повідомляє “Наші гроші”, пишуть “Львівські новини”.

На ділянці площею менше 30 «соток» замість магазину зведуть житлову багатоповерхівку, яка офіційно позиціонується як «багатофункціональна будівля з вбудованими приміщеннями громадського призначення та житловими одиницями у верхніх поверхах».

Гранично допустима висота 10-поверхівки становитиме 33,55 м, а відсоток забудови ділянки– 39,22%. Замовниками будівництва є дві юридичні особи: ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» і ТОВ «Околиця». Перша компанія належить Назарію Бербеці (40%), Тарасові Дідику (50%) і Олександру Потернаку (10%). А другу контролює Андрій Грига.

Зауваження до будівництва

Майбутнє будівництво двічі розглядали на архітектурно-містобудівній раді. Із першого засідання стало відомо, що воно не відповідає детальному плану цієї території. Так, ним передбачено максимум 6 поверхів і ніякого житла – лише громадську забудову. Натомість в 10-поверхівці буде лише два «громадських поверхи», а решта – житло.

Громадська шестиповерхівка на місці, де планують 10 поверхів (інформація із містобудівного порталу, зміни до ДПТ, затверджені у вересні 2020 року)

Ділянка розташована в торгово-діловій зоні Г-2, де в допустимих видах забудови справді дозволяються змішані будівлі, але використання ділянки для потреб мешканців житлової частини будинку має становити не більше 60%. В новобудові загальна площа квартир становитиме 4,75 тис. кв. м, а офісних приміщень – 1,27 тис. кв. м.

Один із членів ради розповів, що спочатку на землі планували зробити паркінг, бо в цьому районі є велика проблема з паркуванням, але згодом частину території вирішили віддати під новий об’єкт – щоб до існуючого магазину долучили об’єкт громадського призначення для обслуговування всього району.

Крім того, здивування членів містобудівної ради викликав запланований дитячий майданчик на даху 10-поверхівки, великий відсоток забудови, наступ новобудови на лінію регулювання забудови аж на три метри і відсутність підземного паркінгу. На своїй ділянці забудовник планував розмістити лише сім паркомісць при 88 квартирах.

Враховуючи все це, містобудівна рада не погодила будівництво.

Вдруге засідання ради відбулося нещодавно, в листопаді, і 11 членів ради проголосували «за», а ще шестеро – утримались. Забудовник вніс зміни – зокрема, передасть 200 кв. м місту в будівлі. А також додав підземний паркінг на 21 місце і отримав погодження від «Львівобленерго» про розміщення парковки в межах охоронної зони ЛЕП. Але у членів містобудівної ради таки залишились зауваження.

Під час засідання виконкому головний архітектор міста Антон Коломєйцев повідомив, що забудовник врахував практично всі зауваження.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

Коментарі