12:37
18.04.2023

Єгипет відмовився від поставок ракет до рф і почав виробляти боєприпаси для України

Єгипет відклав московську угоду

Єгипет призупинив план таємного постачання ракет до росії після переговорів з високопоставленими чиновниками США минулого місяця і натомість вирішив виробляти артилерійські боєприпаси для України.

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це повідомляє  The Washington Post, пишуть Львівські новини.

Минулого тижня The Washington Post повідомляло про інший документ, який викрив таємну схему президента Єгипту Абделя Фатаха ас-Сісі в лютому щодо надання росії до 40 тисяч 122-мм ракет Sakr-45, які можуть використовуватися в російських системах залпового вогню. Сісі нібито доручив своїм підлеглим тримати проєкт в таємниці, “щоб уникнути проблем із Заходом”.

Але згідно з п’ятьма “злитими” документами розвідки США, Сісі на початку березня відмовився від планів постачання москві. Хоча Єгипет має давні дипломатичні та військові відносини з росією, протягом десятиліть був головним союзником Америки на Близькому Сході та отримує понад 1 млрд доларів на рік військової допомоги США.

Документи свідчать про те, що Єгипет відклав московську угоду і схвалив продаж артилерійських снарядів калібру 152 мм і 155 мм США для передачі Україні.

Також зазначається, що США намагалися залучити нових союзників і вкрай необхідну амуніцію для боротьби України проти рф. Єгипет мав намір використовувати свої потужності з виробництва зброї для України як “важіль” для отримання передових військових товарів США.

Читачам також цікаво:

Коментарі