20:00
07.04.2021

Євросоюз підтвердив новий побічний ефект вакцини AstraZeneca

Більшість цих випадків стосуються Великої Британії, де вакциною прищепили 25 мільйонів людей.

Вакцини AstraZeneca може викликати незвичайні тромби з низьким вмістом тромбоцитів у мозку або в черевній порожнині, переважно у жінок.

Про це йдеться у заяві комітету з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів, пишуть “Львівські новини”.

Попри це підкреслили, що загальні переваги вакцини перевищують можливі ризики.

Зазначається, що тромби можуть утворитися впродовж двох тижнів після ін’єкції вакцини Vaxzevria (нова назва AstraZeneca). Більшість випадків зареєстровано серед жінок до 60 років.

Однак конкретні фактори ризику ще не встановили. В усіх випадках тромби утворювалися в судинах головного мозку або черевної порожнини, а також в артеріях, що може супроводжуватися кровотечею.

Комітет з безпеки регулятора дослідив 62 випадки тромбів у мозку та 24 випадки у внутрішніх судинах черевної порожнини — 18 з них призвели до смерті.

Більшість цих випадків стосуються Великої Британії, де вакциною прищепили 25 мільйонів людей.

Регулятор підкреслює, що ризики захворіти на коронавірус у важкій формі та померти значно вищі, ніж ризики тромбозу від вакцини.

Наразі Європейське агентство з лікарських засобів продовжує досліджувати проблему, щоб дати більш детальне пояснення такого побічного ефекту.

Регулятор попереджає, що слід негайно звернутися до лікарів у разі виникнення наступних симптомів після щеплення:

  • задишка;
  • біль у грудях;
  • набухання ніг;
  • біль у животі;
  • головний біль;
  • помутніння зору;
  • дрібні краплі крові на шкірі поза місцем інʼєкції.

Єдине правдоподібне пояснення виникнення тромбів — це імунна відповідь, що призводить до стану, аналогічного тому, що інколи спостерігається у пацієнтів після прийому гепарину, який попереджає згортання крові. Такий стан називається гепарин-индукована тромбоцитопенія.

Зазначимо, що в Україні за весь час вакцинації від коронавірусу зафіксували 816 побічних ефектів повʼязаних із інʼєкціями розробкою AstraZeneca-Oxford. Це менше ніж 1% вакцинованих. Щодо ефектів у лімфатичній системі або крові, то їх зафіксували лише у 0,15%.

Також читайте:

 

Коментарі