14:35
19.05.2021

“За спільну культурну спадщину”: ЛОДА співпрацюватиме з інститутом “Полоніка”

Співпраця полягає у сфері дослідницьких, інвентаризаційних та реставраційних робіт

Вчора, 18 травня, Львівська ОДА підписала Меморандум з Національним Інститутом Польської Культурної Спадщини Закордоном “Полоніка”. Сторони співпрацюватимуть у напрямку охорони спільної культурної спадщини на території Львівської області. 

Про це повідомляє Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА, пишуть “Львівські новини”.

“Раді вітати вас на Львівщині. І дуже приємно, що сьогодні ми об’єднуємо зусилля у напрямку охорони спільної культурної спадщини, відродження культурних пам’яток”,-  зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

джерело: Анна Герич

Співпрацюватимуть стосовно проєктів, які реалізуються в межах здійснення статутної діяльності Полоніки. Насамперед:

  • у сфері дослідницьких, інвентаризаційних та реставраційних робіт;
  • робіт, які мають на меті охорону об’єктів культурної спадщини, що знаходиться на території Львівської області та пов’язані зі спільною історією та культурою України і Польщі. 

джерело: Анна Герич

Роботи здійснюватимуться зусиллями та коштом Полоніки. Львівська ж ОДА натомість, в межах повноважень, сприятиме Полоніці  в отриманні дозволів і погоджень власників, користувачів або суб’єктів управління об’єктів, на території яких будуть проводитися роботи. 

джерело: Анна Герич

Також сторони обмінюватимуться інформацією щодо: 

  •  необхідності охорони найцінніших об’єктів культурної спадщини, які знаходяться на території Львівської області та пов’язані зі спільною історією та культурою України і Польщі;
  •  найновіших публікацій у сфері охорони культурної спадщини;
  • нормативно-правових актів, чинних на території України, що регулюють охорону культурної спадщини;
  •  наукових заходів (конференцій, семінарів тощо) у сфері охорони культурної спадщини. 

джерело: Анна Герич

“Нагадуємо сьогодні відбулось освячення відреставрованих скульптур та чаші на фасаді колишнього Домініканського собору (нині храм Пресвятої Євхаристії). Роботи були проведені у 2020 році та профінансовані Інститутом “Полоніка” (Польща). Інститут “Полоніка” зі спільною українсько-польською групою реставраторів виконали ці роботи за фінансування Міністерства культури Польщі”, – йдеться у повідомленні.

Читачам також цікаво:

Коментарі