15:01
26.07.2022

Завдяки журналістському розслідуванню екс-директора “Львіввугілля” ледь не відправили в СІЗО

20 липня Галицький районний суд м. Львова виніс ухвалу про застосування запобіжного заходу т.в.о. ДП “Львіввугілля” Прокопику Павлу.

Про це інформує “ДК Захід”, пишуть “Львівські новини”.

Саме з таким клопотання звернувся до суду слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Це кримінальна справа, про яку “ДК Захід” писали раніше. Але тоді мова йшла про одного фігуранта – Богдана Голінчака, який на той час виконував обов’язки директора з МТП, транспорту, тендерних закупівель і збуту продукції ДП «Львіввугілля».

А вже тепер суд обирав запобіжний захід тимчасово виконуючому обов’язків генерального директора державного підприємства «Львіввугілля» Прокопику Павлу (який в той час обіймав посаду генерального і також фігурував у скандалах, пов’язаних з народним депутатом), – тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 672 500 гривень.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора державного підприємства «Львіввугілля» (далі ДП «Львіввугілля») ОСОБА_1 за попередньою змовою з виконуючим обов’язки директора з МТП, транспорту, тендерних закупівель і збуту продукції ДП «Львіввугілля» ОСОБА_2 , який виконував роль пособника, 09.08.2021 вчинив розтрату майна ДП «Львіввугілля» на суму 1345000,00 грн. з ПДВ.»

Отже, т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» ОСОБА_1 , будучи т.в.о. керівника вказаного підприємства, обіймав посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто був службовою особою.

“Встановлено, що т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» ОСОБА_1 та в.о. директора з МТП, транспорту, тендерних закупівель і збуту продукції ДП «Львіввугілля» ОСОБА_2 у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 09.08.2021, вступили в змову щодо розтрати коштів ДП «Львіввугілля» шляхом здійснення оплати за товар, який до ДП «Львіввугілля» не надходив.

09.08.2021 т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» ОСОБА_1 у невстановлений досудовим розслідуванням час, перебуваючи у службовому кабінеті ДП «Львівугілля» за адресою: м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26, в присутності в.о. директора з МТП, транспорту, тендерних закупівель і збуту продукції ДП «Львіввугілля» ОСОБА_2 дав вказівку заступнику директора з виробничих питань ДП «Львіввугілля» ОСОБА_6 підготувати та надати службову записку про необхідність здійснення проплати коштів ПП Фірма «Спецреммаш» згідно тендерних договорів”.

Суд розглянув клопотання слідчого, але задовольнив його частково, обравши запобіжний захід  у вигляді особистого зобов’язання.

Павла Прокопика було звільнено з займаної посади, але він через суд намагається поновитися на посаді та стягнути кошти за час так званого «вимушеного прогулу». Ще й таким чином збагатитися за рахунок державних коштів.

Про це йдеться у продовженні спецрозслідування журналістів програми «Вечір з Миколою Княжицьким».

Читачам також цікаво:

Коментарі