У стаціонарі Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні перебуває 42 пацієнти з коронавірусом, 36 з них – потребують постійної кисневої терапії та знаходяться під подачею кисню.
Про це розповів лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Андрій Орфін, пишуть “Львівські новини”.
Фото: ЛОДА
«Попри досить швидке звернення в стаціонар, на 6-7-ий день хвороби, стан пацієнтів є досить важким, а клінічний перебіг супроводжується кашлем з кров’ю», – розповів медик.
Андрій Орфін додав, що на Львівщині на разі підтвердили 5 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта». Троє вже виписані додому. Ще двоє перебувають на стаціонарному лікуванні. Особливістю цього штаму є, в першу чергу, вища заразність. Небезпека інфікуватися є значно вищою, ніж раніше. Ознаки клінічної картини «Дельти»: головний біль, кашель, швидкий розвиток легеневої недостатності. Якщо ще півроку тому легенева недостатність розвивалася на 12-14-ий день, інколи пізніше, то зараз фіксуємо її вже на 5-7-ий день у важкій формі, такі пацієнти потребують подачі кисню.
Він також зауважив, що завдяки вакцинації рівень захворюваності на ковід суттєво нижчий, ніж три місяці тому, і наголосив, що погане самопочуття після щеплення є нормальним явищем.
«В організм вводять агент, який провокує імунну відповідь організму. Підвищення температури означає, що імунітет зреагував на введену вакцину і у вас активно відбувається вироблення антитіл. Слід також зазначити, що період від першого щеплення до вироблення імунітету – це мінімум два з половиною тижні», – розповів Андрій Орфін.
Коментарі