Упродовж останніх тижнів на Львівщині збільшується кількість хворих на грип. З 31 жовтня по 7 листопада лише у Львівську обласну інфекційну лікарню госпіталізували 183 особи з ознаками ГРВІ, з них 110 дорослих та 73 дітей.
Про це повідомляє пресслужба ЛОДА, пишуть Львівські новини.
Як розповіла під час брифінгу у медіацентрі «Україна» гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, на Львівщині спочатку грип діагностувати методом швидких тестів і позавчора вперше методом ПЛР виявили від 40 людей з рнк-вірусом грипу «А». Станом на зараз у нашій області вже є 67 лабораторно підтверджених випадків грипу «А».
Вірус грипу «А» – найбільш поширений, оскільки має високий ступінь мінливості, має різні підтипи.
«Упродовж останнього тижня спостерігається стійка динаміка зниження кількості хворих на covid-19, і в той же час за тиждень на 15% зросла кількість звернень по медичну допомогу людей, які мають ознаки застуди: підвищення температури тіла, головний біль, нудота, ломота в м’язах, а тест на ковід у них був від’ємний. При обстеженні лабораторними методами виявилося, що ці люди хворіють на грип», – зазначила Наталія Іванченко.
Вона також пояснила, що неможливо визначити, які саме підтипи вірусу грипу «А» є серед позитивних тестів на грип. Проте, згідно з прогнозами ВООЗ, в межах цього епідсезону слід очікувати циркуляції у світі не лише вірусу грипу «А», а й інших:
- Вірус грипу «A/H1N1/Вікторія» (відомий з 2019 року, не викликав жодних незрозумілих випадків перебігу захворювання);
- Вірус грипу «A/H3N2/Дарвін»( вперше типований у 2021 році, перебіг хвороби невідомий);
- Вірус грипу «B/Австрія» (вперше типований 2021 році, перебіг хвороби невідомий);
- Вірус грипу «B/Packet» (відомий упродовж останніх 9 років).
«Найбільш вразливі до вірусу грипу діти віком до 5 років, вагітні жінки, люди з цукровим діабетом, ожирінням, хронічними захворюваннями дихальної і серцево-судинної систем. Цим людям треба в першу чергу захиститися і зробити щеплення. При перших ознаках ГРВІ (підвищена температура тіла, нудота, ломота м’язів) потрібно залишитися вдома та проконсультуватися зі сімейним лікарем», – зазначила Наталія Іванченко.
Епідеміологиня також наголошує, що вакцини, виготовлені для цього епідсезону, 2022-2023 року, захищають від всіх чотирьох штамів вірусу грипу. Зокрема, на Львівщині від грипу можна щепитися вакциною «Джесі флю».
“У період війни і в режимі економії енергоресурсів, ми повинні бути здоровими, повинні профілактувати і здійснювати всі заходи, щоб попереджувати стійкі хвилі тих чи інших інфекційних захворювань”, – наголосив директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
«Вакцинація проти грипу є абсолютно добровільною, але наголошую, що саме досвід боротьби з ковідом показує, що вакциноване населення легше переносить інфекційні захворювання. Станом на сьогодні у нас є вакцина «Джісі флю», доступна в аптечній мережі. Це чотирикомпонентна вакцина, яка здатна захистити усіх, хто виявив бажання провакцинуватись від вірусу грипу.
Окрім цього, ми найближчими днями очікуємо централізованих поставок від Міністерства охорони здоров’я і певну кількість доз вакцини проти грипу, яку в першу чергу скерують на групи населення, які мають підвищений ризик до захворюваності на грип», – додав Орест Чемерис.
Читачам також цікаво:
Коментарі