Міністерство охорони здоров’я оприлюднило критерії переходу на онлайн-освіту у 2021-2022 навчальному році під час пандемії коронавірусу. Йдеться про три можливі сценарії організації навчального процесу.
«Наближається період, коли очікується збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19. Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися», – йдеться у дописі.
У випадку «зеленого» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.
При «жовтому» і «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.
Якщо рівень епідемічної небезпеки «червоний», то відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.
В Україні погіршується ситуація з коронавірусом, тому невдовзі Міністерство охорони здоров’я буде змушене вводити більш жорсткі обмеження. Зараз немає чіткої дати локдауну, і кожна людина може його відтягнути, якщо буде вакцинуватися або дотримуватися заходів безпеки.
На думку Ігоря Кузіна, локдауну в Україні не уникнути. Однак, якщо говорити про «червоний» рівень епіднебезпеки, то він буде не раніше, ніж в листопаді.
Коментарі