1 жовтня, відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію будівлі крематорію. Переможцем конкурсу обрано проєкт авторського колективу: Заботін Павло, Копейкіна Любов, Копейкін Віктор, Кобец Олена.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пишуть “Львівські новини”.
Команда архітекторів. родом із Маріуполя, зараз веде професійну діяльність у Берліні. У них є досвід роботи в провідних європейських архітектурних бюро, таких як TOPOTEK1 і O&O Baukunst. Напрямами їх діяльності є проєктування громадських будівель, публічних просторів та ландшафтів.
Проєкт-переможець отримує грошову винагороду у розмірі 160 000 грн та право на розроблення проєктної документації для об’єкта.
“Особливістю цього проєкту є колумбарій, що вирішений у вигляді модульної сітчастої структури. Кожен модуль має квадратну форму, між якими знаходяться пішохідні доріжки. Така структура дозволяє дублювати його і у інших місцях кладовища, збільшуючи кількість місць. По межі кожного модуля вмонтовані металеві бокси з урнами всередині, на кришці яких викарбовуються імена померлих”, – зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
У будівлі буде технічна зона, зал для прощань із померлими та місце, де встановлено пічки, а також технічну інфраструктуру довкола цього.
“Переможцями було запропоновано зробити внутрішній дворик, який фактично є шляхом від головного входу до зали прощань і, відповідно, кремаційних печей. Люди, рухаючись в ту зону, перетинатимуть таке своєрідне місце абстрагування. Ну, і загалом буде виконано пасаж, у вигляді склепіння. Його запропоновано зробити в цеглі. Це може бути різне технологічне рішення, наприклад, клінкерна цегла, елементи повноцінної цегли. Все це буде залежати від подальших доопрацювань”, – додав Коломєйцев
Працюватиме дві печі. Одна з них – постійно, а інша – резервна. На всю процедуру спалювання в середньому витрачається 30-40 хв., аби прийняти одну процесію. Такі печі, як правило, працюють цілодобово.
«Будувати крематорій місто може або віднайшовши в бюджеті власні кошти, або шукати інвестора. Однак сьогоднішнє законодавство про похоронну справу не дозволяє залучати інвестора. Хоча передбачають внесення змін. Тому слідкуємо за цим. У будь-якому випадку інвестор буде визначатися на конкурсній основі», – розповів Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
Коментарі