10:50
26.11.2021

Затриманий за розбій у Харкові львів’янин раніше відбувся м’яким покаранням, бо суддя не знайшов у його діях бандитизму

Чоловіка затримали як одного із співучасників “банди Кочеткова”

Ще п’ять років тому львів’янин Олег Терлецький, щодо якого тепер ведеться слідство за підозрою у співучасті в розбійному нападі у складі злочинної групи, перебував на лаві підсудних за схожим звинуваченням.

Про це інформує “Діло”, пишуть “Львівські новини”.

Але тоді судді Франківського райсуду міста Львова не побачили в його діях ознак бандитизму – після тривалого судового розгляду справи він відбувся покаранням за незаконне зберігання зброї.

У вересні 2010 року цього чоловіка затримали як одного із співучасників “банди Кочеткова”, на рахунку якої було два десятки жорстоких злочинів, під час яких бандити мордували та вбивали своїх жертв. Тоді в його орендованому помешканні виявили недозволену вогнепальну зброю – перероблений саморобним способом під вогнепальну зброю газово-шумовий пістолет “ПАШ-790” та мисливський самозарядний карабін Argo Benneli Armi. Дехто з членів злочинної групи вказував на Терлецького як на подільника, щонайменше, в одному з епізодів.

У березні 2015 року, коли уже вдруге зачитувався вирок у справі “банди Кочеткова”, від часу скоєння злочинів минуло вже понад 10 років. Понад два десятки встановлених слідством розбійних нападів ці бандити скоїли упродовж 2000-2004 років. Справа налічувала 107 томів, вирок оголошували упродовж п’яти днів, більшість учасників злочинного угруповання отримали суворе покарання — від майже 10 до 12,5 років позбавлення волі, один з організаторів банди до оголошення вироку не дожив.

У матеріалах справи йдеться про надзвичайну жорстокість бандитів, яка межувала із садизмом. “Застосовували по потерпілого фізичне насильство, а саме: припікали гарячою праскою шкіру на животі, наносили удари дерев’яними палицями по тулубі і кінцівках, з верхньої щелепи плоскогубцями виривали зуби, плоскогубцями зривали нігтеві пластинки на пальцях правої руки, поламали другий палець на правій руці, сигаретою спалили шкіру на тильній поверхні правої кисті, двічі вчинили постріли у праве стегно”, – такими тортурами злочинці намагалися дізнатися у жертв, де заховані гроші та цінності.

Олега Терлецького звинувачували у причетності до одного з таких розбійних нападів — у червні 2002 року. Тоді після нещадних тортур жертва бандитів померла. Але на суді з’явилися свідки, які стверджували, що бачили підсудного в день скоєння злочину в іншому місті, забезпечивши йому алібі. Прокурор Цьвок, який підтримував звинувачення на суді, у своїй апеляції згодом зауважив, що ці покази свідків нічим не підтверджено і спростовуються показаннями інших членів банди, які вони давали під час досудового слідства, та підтверджуються показаннями потерпілих.

Однак, у Франківському районному суді міста Львова вирішили, що участь Терлецького в банді недостатньо доказана. З інтервалом у два роки спершу суддя Світлана Мартьянова, а потім, після розгляду справи в апеляційному суді, на її повторному розгляді суддя Степан Дзеньдзюра виправдали підсудного за цілою низкою статей – ст. 257 (бандитизм), ст. 115 (убивство), ст. 187 (розбій) та ст. 289 (викрадення автотранспорту) КК України.

В результаті Олегу Терлецькому призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі за незаконне поводження зі зброєю. Оскільки весь термін ув’язнення він уже відбув у слідчому ізоляторі, після набуття вироком чинності у 2016 році засуджений вийшов на свободу. Як виявилося, ненадовго…

20 травня 2021 року автомобіль таксі, яким Олег Терлецький та двоє, за його словами, “друзів” їхали зі Києва до Львова зупинили правоохоронці. Як йдеться в ухвалі Дзержинського районного суду міста Харкова, під час обшуку автомобіля серед речей затриманих було виявлено годинники, ювелірні прикраси та інші речі, які в ніч на 19 травня стали здобиччю розбійників, що напали на обійстя 56-річної харків’янки. Усіх трьох, а також ще одну невстановлену слідством особу, запідозрили у причетності до цього розбою.

Потерпіла повідомила правоохоронцям, що нападники увірвалися в її будинок близько пів другої години ночі, коли вона спала. Жінку, яка вийшла їм назустріч, один із розбійників ударив в обличчя, після чого їй зв’язали руки і ноги скотчем та почали мордувати, випитуючи, де сховані гроші, цінності та як знайти сейф. Під час тортур нападники використовували розпечену праску, коли їхня жертва втрачала свідомість — обливали її водою. У заяві потерпіла вказала, що загальна вартість викраденого становить понад 6 мільйонів гривень.

Коли суд у Харкові призначав затриманим як міру запобіжного заходу тримання під вартою, Олег Терлецький запевняв, що ніколи не був у Харкові, а повертався із дому до столиці. За його словами, годинники та прикраси серед його речей “з’явилися” після того, як правоохоронці поклали його лицем до землі та натягнули йому на очі шапку.

Двох “друзів” Терлецького, разом із якими його затримали, підозрюють також у причетності до резонансних розбійних нападів на приватні будинки відомого підприємця у Брюховичах, директора лісгоспу в Радехові та на низку офісів підприємств в кількох областях.

Поки що жодному із затриманих (на цей час встановлено семеро ймовірних співучасників, шестеро з яких перебувають під вартою) не пред’явлено обвинувачення у бандитизмі. Їх звинувачують лише у розбоях та вбивствах. Оскільки у справі об’єднано аж 13 кримінальних епізодів, час слідства продовжили щонайменше до лютого 2022 року. Максимальне покарання, яке загрожує фігурантам справи — 15 років позбавлення волі і навіть довічне ув’язнення. Але, як свідчить судова практика, можливі й значно м’якші покарання.

Більше новин читайте в нашому Telegram!

Читачам також цікаво:

Коментарі