11:38
11.01.2023

СБУ «розколола» ворожого агента, який готував диверсії у західній Україні

Шпигун збирав інформацію про дислокацію і переміщення військової техніки та особового складу ЗСУ

Служба безпеки встановила особу  офіцера російських спецслужб, який бере активну участь у війні проти України. Ним виявився кадровий співробітник управління фсб рф у Красноярському краї.

Більше новин читайте в нашому Telegram

Про це повідомляє пресслужба відомства, пишуть Львівські новини.

Шпигун збирав інформацію про дислокацію і переміщення військової техніки та особового складу ЗСУ і Нацгвардії, зокрема окремого полку спеціального призначення «Азов».

Також він «полював» за даними про діючих та колишніх співробітників СБУ, її штатних і позаштатних працівників та агентів. Крім того – вивідував особливості форм та методів роботи української спецслужби.

Ворожий офіцер вербував громадян України переважно у соцмережах.

“Слідством встановлено, що у 2017 році зловмисник завербував киянина і після декількох завдань «законсервував» його до 2022 року. Після початку повномасштабного вторгнення агент отримав від фсб завдання прибути до Чернівецької області. Там він намагався виявити транспортні канали постачання озброєння для України та місця розташування резервуарів з пальним. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для підготовки серії вибухів на об’єктах залізниці та логістичних складах”, – йдеться у повідомленні.

Втім контррозвідники Служби безпеки запобігли цьому і в результаті багатоетапної спецоперації затримали ворожого диверсанта в Чернівцях.

Наразі зрадника – громадянина України – вже засуджено до 16 років увʼязнення.

Читачам також цікаво:

Коментарі