В с. Добросин, що на Львівщині, на громадських слуханнях зібралось близько 200 мешканців Добросинсько-Магерівської ТГ, щоб заслухати генеральний план «Розвитку сіл Кунин та Бір-Кунинський».
Більше новин читайте в нашому Telegram
Про це повідомляє “Львівська мануфактура новин”, пишуть Львівські новини.
В рамках згаданого генплану на території місцевого природного заповідника хочуть побудувати сміттєпереробний завод разом з полігоном регіонального значення. Тим часом місцева громада виступає категорично проти цього. Однак влада їх не чує та ще й вдається до різних хитрощів, щоб проект таки запустити.
Зокрема, перед входом до приміщення, де мали відбуватися громадські слухання, з’явилися представники військкомату, які, очевидно, мали роздавати повістки. Це могло би значно зменшити кількість присутніх на зборах, однак «мужні» жінки змогли їх розігнати.
Вислухати мешканців сіл прийшли два депутати сільської ради, сільський голова села Кунин, староста Кунинського-Старостинського округу, його заступник та в.о начальника відділу освіти. Директор парку «Розточчя», на території якого й мають побудувати завод і який також був запрошений на слухання не з’явився. Також за правопорядком слідкувала поліція.
«Наша громада потребує розвитку. Зараз ми працюємо над тим, щоб максимально залучити інвестиції в розвиток природного заповідника. В нас є велика проблема з екологією, серед яких чимала кількість стихійних сміттєзвалищ. Перевізникам сміття їхати до нас далеко, а найближче сміттєзвалище для нас – це Рава-Руська, яке мають скоро закрити. Тому цей проєкт не про сміттєзвалище, а про сучасний комплекс по переробці сміттю. Подібні комплекси працюють в інших великих містах, біля них живуть люди і нічого їм не загрожує. Ми розуміємо громаду і маємо з нею говорити. Все має відбуватись згідно чинного законодавства. Всі норми будівництва мають бути дотримані. На виході ми отримаємо сучасний комплекс, який буде безпечним для мешканців», – пояснював Назарій Романчук, заступник голови Добросинсько-Магерівської ТГ.
Заступник голови громади Назарій Романчук
Згідно вимог організацій громадських слухань, подібні події мають проходити під відео та аудіофіксацією, а лектор, зачитуючи проект має мати в руках мікрофон. Проте влада вирішила, що мешканці і без мікрофону все почують. Натомість секретар знімала подію на маленьку камеру.
«В селі, в якому я живу, планується збудувати сміттєпереробний комплекс. Я не хочу, щоб у мене під вікном лежало сміття, бігали щурі, щоб я пила заражену воду, щоб мої діти і онуки дихали забрудненим повітрям. Поки йде війна і наші брати, сестри та сини захищають наше право на життя в тій частині, яка зруйнована, нам необхідно відстояти ту частину країни, яка ще зелена та жива», – висловилась голова ініціативної групи Олександра.
Натомість, депутат Добросинсько-Магерівської сільської ради Віктор Марушко бачить велике майбутнє такого заводу. За його словами, в Австрії в центрі міста розташований подібний сміттєпереробний завод, де через дорогу знаходиться м’ясокомбінат та поруч річка. Він впевнений, що й цей завод вдасться зробити безпечним і жодних шкідливих викидів для населення цей проєкт не матиме.
Однак представники громади дорікнули депутатові, що він прийняв рішення щодо підтримки цього проєкту самостійно, не вислухавши думку мешканців.
«Без такого проєкту село не може розвиватись. Як депутат кажу, в цілому світі сміття прибирають, сортують, утилізовують та переробляють. Хтось цілеспрямовано блокує такі питання, народ не до кінця розуміє про що йдеться. У нас є дуже поганий приклад Грибовицького сміттєзвалища, на якому у мене загинув друг, тому односельчани всі проти. Але я за цивілізоване сортування», – каже ще один депутат Добросинсько-Магерівської сільської ради Олег Бейзик.
Грошей немає, але буде сміття
Місцеві мешканці бачать загрозу у тому, що коштів на реалізацію цього проєкту немає.
«Говорять, що коштів на реалізацію цього проєкту немає, як почнуть звозити сміття, будуть накопичувати гроші. По суті, на початках це буде звалище, на якому в майбутньому на зароблені кошти планують закуповувати обладнання і будуватись. А якщо цей проєкт не піде? Тоді жителі сіл під вікнами будуть мати звалище страшних масштабів», – прогнозує жителька Наталя.
Назарій Романчук, заступник старости Кунинського-Старостинського округу, обзивав мешканців телятами, коли ті намагались відстояти свої права. Тим часом сам староста Микола Сало усі збори просидів мовчки, а на прохання LMN прокоментувати ситуація лиш вимовив: «Будемо аналізувати питання».
Копію протоколу громада мала отримати по закінченню слухань, проте Назарій Романчук сказав жителям чекати до п’ятниці. Єдину позицію «проти» серед представників влади мав староста села Кунин, Андрій Смалюх.
Голова села Кунин Андрій Смалюх
Обурені таким ставленням представників місцевої влади місцеві мешканці заявили, що в разі, якщо результати цих громадських слухань сфальсифікують – вони вдадуться до радикальної міри.
«Ми залишаємо за собою право, попередивши поліцію та міську раду, пікетувати і перегороджувати міжнародну трасу Львів – Рава-Руська», – заявила голова ініціативної групи Олександра.
Читачам також цікаво:
Коментарі