09:12
11.06.2021

Громадська діяльність чи шахрайство?

В 2021 році польською стороною було виділено 105 тис. злотих на завершення будівельних робіт

Стало відомо про псевдогромадську діяльність голови Мостиського відділення «Товариства польської культури Львівщини» Генріха Ільчишина. 

Про це повідомляє “Діло”, пишуть “Львівські новини”.

Так, вказаний громадянин на сьогоднішній день облаштував офіс своєї організації у орендованому приміщенні у м. Мостиська. Разом з тим, пан Ільчишин вже довгий час має намір переїзду у нове приміщення, яке буде у його власності. З цією метою Г. Ільчишин в 2009 році придбав житлове приміщення за адресою м. Мостиська вул. Івана Павла ІІ буд. 2 кв.1. “Ділу” відомо від очевидців, що за вказане майно він сплатив суму готівкою в розмірі 33 тис. дол. США. Одразу виникає питання, звідки у громадської організації чи в самого Ільчишина взялась така сума коштів. 

Діло

Фото: “Діло”, Будинок по вул. І.Павла ІІ до проведення будівельних робіт

Далі ще цікавіше. Починаючи з червня 2020 року на об’єкті по вул. Івана Павла ІІ буд. 2 кв.1. проводяться будівельні роботи, джерело фінансування яких видається незрозумілим. Тим паче, що на проведення таких робіт не було отримано жодного дозволу.  

Новому керівництву Мостиськ варто звернути увагу на вищевказані факти, оскільки місцеве ДАБІ навіть не проінформоване про таку “реконструкцію” і жодних дозволів не видавала. 

Діло

Фото: “Діло”, Будинок по вул. І.Павла ІІ станом на лютий 2021

Коли почали цікавитись описаним питанням детальніше, то з’ясували, що до незаконних робіт мають стосунок польські посадовці. Так, в 2021 році польською стороною було виділено 105 тис. злотих на завершення будівельних робіт. Проте наразі достовірно невідомо, чи розуміють польські посадовці, що вони фактично фінансують незаконну діяльність. Цей факт мав би з’ясувати польський консул Рафал Коцот, який неодноразово особисто відвідував місце проведення робіт, і якому пан Ільчишин, вочевидь звітує про освоєні кошти. З всього описаного, виникає питання, є така діяльність підтримкою польської національної меншини чи банальним шахрайством? 

Читачам також цікаво:

Коментарі